rascal [z ang.]
urwis, łobuz, hultaj

lubimy wino.

Pić, cieszyć się nim i dzielić. Na co dzień, dla przyjemności. Przy okazji i bez okazji. Nie kręcą nas apelacje, rankingi, medale, wywody ekspertów i sommelierski żargon.

Nie szukamy perfekcji w czymś, co powinno być frajdą.
Wolimy smaki, które zapadają w pamięć i ciekawych winiarzy, których historie kryją się za oryginalnymi etykietami. Pokochaliśmy wina naturalne, bo tak jak dobre jedzenie, choć bywają nieoczywiste, są autentyczne
i uczciwe. Zaskakują, poprawiają humor i sprawiają przyjemność.

Więcej nam nie potrzeba.

Wina naturalne

Wino naturalne powstaje z jak najmniejszą ingerencją w naturę.
Produkowane jest w niedużych ilościach, przez niezależnych producentów, w małych, ekologicznych winnicach. Bez użycia nawozów sztucznych, syntetycznych dodatków, barwników, konserwantów
i polepszaczy smaku.

Zbiór i selekcja winogron odbywają się wyłącznie ręcznie.
W przeciwieństwie do przemysłowych win, fermentuje spontanicznie, bez użycia siarki i dodatku cukru, za to przy udziale dzikich drożdży, naturalnie bytujących w winnicach.
Często jest niefiltrowane. Miewa także niecodzienne, intrygujące smaki i barwy np. pomarańczową. Jest przy tym wegańskie, bo przy produkcji nie używa się dodatków pochodzenia zwierzęcego,
a brak sztucznych składników ogranicza reakcje alergiczne.

I coś, co bardzo lubimy – pozwala obudzić się następnego dnia
z lekką głową (bez kaca!)

JAK WYBIERAMY WINA?

 • osobiście!
  Najpierw jest wino. Wypite w podróży, w barach, restauracjach, na wakacjach. To, które szczególnie nam smakuje – zapamiętujemy. Poznajemy producentów, odwiedzamy winnice i testujemy wina, którymi potem dzielimy się z Wami.

CZYM SIĘ KIERUJEMY?

 • smakiem
  Wina dzielimy na takie, które nam smakują… i pozostałe. Wybieramy wina, które sprawiają przyjemność, są autentyczne i które mamy ochotę pić na co dzień.
 • ludźmi
  Szukamy niszowych, niezależnych producentów – prawdziwych pasjonatów, którzy robią wina bez kompromisów, na własnych zasadach.
 • środowiskiem
  Współpracujemy wyłącznie z winiarzami, którzy pracują biodynamicznie lub ekologicznie, w zgodzie z metodą ‘dry farming’ – bez podlewania, a także bez użycia nawozów sztucznych, syntetycznych dodatków i produktów pochodzenia zwierzęcego, a zbiór i selekcja winogron odbywają się wyłącznie ręcznie.
 • etykietami
  Doceniamy oryginalne etykiety, które oddają styl winiarza i charakter wina, a nie wyniki badań marketingowych.

gdzie kupić
nasze wina:

NATURAL RASCAL
BOTTLE SHOP

Zapraszamy do naszego sklepu w centrum Warszawy, gdzie znajdziecie ponad 100 etykiet win naturalnych od niedużych, niezależnych producentów z biodynamicznych i ekologicznych europejskich winnic.

Hoża 61
(wejście od ul. Plater)

BAR
RASCAL

Na wiosnę
w centrum Warszawy, otworzymy
nasz bar z bistro i ogrodem.

ONLINE
STORE

Prace trwają
Start już za kilka tygodni.